Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
PULS ENERGY + koffein stödjer prestanda och ger snabb energi. Med ett optimalt 1:0,8 maltodextrin-fruktosförhållande och tillsatt koffein absorberas…
Tillverkningsland
Spanien
Ingredienser
vatten, maltodextrin, fruktos, aromer, koffein, surhetsreglerande medel (citronsyra), konserveringsmedel (kaliumsorbat), havssalt.
Kontaktuppgifter
Puls Nutrition Oy
Näkinkuja 4, 00530 Helsinki, Finland
EAN
6430056595887
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvara på en torr och sval plats, borta från solljus
Bruksanvisning
Dosering: 1-4 geler om dagen. Överskrid inte den rekommenderade dosen. Hög koffeinhalt (125 mg/100 ml). Rekommenderas inte för barn, gravida eller ammande kvinnor eller personer som är känsliga för koffein. Produkten ska inte användas som ersättning för en varierad kost och hälsosam livsstil.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 027 kJ / 242 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 60,4 g |
| - varav sockerarter | 29,9 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,11 g |
| Kofeiini | 125 mg |
| Näringsdeklaration | 1 st |
|---|---|
| Energi | 411 kJ / 97 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 24,2 g |
| - varav sockerarter | 12 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,04 g |
| Kofeiini | 50 mg |

