Laddar

Information
Information
PULS FUSION – EN DUBBELVERKANDE PROTEINBLANDNING Bättre smak, magvänlig sammansättning och avancerad effekt PULS Fusion kombinerar de bästa…
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Mjölk, Nöt, Jordnöt, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Hasselnötter, Valnöt
Ingredienser
Proteinblandning (ärtproteinisolat, vassleproteinkoncentrat [från MJÖLK], risproteinisolat), aromer, salt, emulgeringsmedel (natriumkarboximetylcellulosa), sötningsmedel (sukralos), färgämne (karamell) .Kan innehålla spannmål som innehåller gluten, soja, mjölk, ägg, jordnötter, hasselnötteroch valnötter.
Kontaktuppgifter
Puls Nutrition Oy
Mekaanikonkatu 21, 00880 Helsinki
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras på en torr och sval plats, borta från direkt solljus. Förvaras utom räckhåll för små barn.
Bruksanvisning
Blanda 1 rågad måttsked (30 g) pulver i 300 ml kallt vatten eller valfri vätska. Njut av 1–3 portioner per dag direkt efter träningen, som en del av en måltid eller som mellanmål. Lämplig som dagligt kolhydrat- och proteintillskott. Produkten ersätter inte en varierad kost och hälsosam livsstil.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 569 kJ / 371 kcal |
| Fett | 6,7 g |
| - varav mättat fett | 3 g |
| Kolhydrat | 4 g |
| - varav sockerarter | 2 g |
| Protein | 73 g |
| Salt | 3,03 g |
| Arganiini | 6,5 g |
| Fiber | 1,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0,3 g |

