Laddar

Information
Information
PULS FUSION – EN DUBBELVERKANDE PROTEINBLANDNING Bättre smak, magvänlig sammansättning och avancerad effekt PULS Fusion kombinerar de bästa…
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Mjölk, Nöt, Jordnöt, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Hasselnötter, Valnöt
Ingredienser
Proteinblandning (ärtproteinisolat, vassleproteinkoncentrat (från MJÖLK), risproteinisolat), avfettat kakaopulver, aromer, emulgeringsmedel (natriumkarboximetylcellulosa), salt, sötningsmedel (sukralos). Kan innehålla spannmål som innehåller gluten, soja, mjölk, ägg, jordnötter, hasselnötter ochvalnötter
Kontaktuppgifter
Puls Nutrition Oy
Mekaanikonkatu 21, 00880 Helsinki
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt och svalt, skyddat från direkt solljus. Förvaras utom räckhåll för små barn.
Bruksanvisning
Blanda 1 rågad skopa pulver (30 g) med 300 ml kallt vatten eller valfri vätska. Njut av 1–3 portioner per dag direkt efter träning, som en del av en måltid eller som mellanmål. Lämplig som ett dagligt kolhydrat- och proteintillskott. Produkten ersätter inte en varierad kost och en hälsosam livsstil.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 560 kJ / 370 kcal |
| Fett | 7,1 g |
| - varav mättat fett | 3,3 g |
| Kolhydrat | 4,5 g |
| - varav sockerarter | 1,8 g |
| Protein | 70 g |
| Salt | 1,87 g |
| Arganiini | 6,5 g |
| Fiber | 4,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0,3 g |

