Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Öka din efektivitet med PULS Pre-workout shot! Denna sockerfria energibomb förbereder dig för de tuffaste träningspassen. Drick max. 30 min innan…
Tillverkningsland
Irland
Ingredienser
vatten, arginin AKG, beta-alanin, surhetsreglerandemedel (citronsyra, äppelsyra), koffein, konserveringsmedel (kaliumsorbat, natriumbentsoat), arom, sötningsmedel (acesulfamK, sukralos, steviolglykosider), färgämne (briljantblått), vitamin B6, vitaminB12.
Kontaktuppgifter
Puls Nutrition Oy
Näkinkuja 4, 00530 Helsinki, Finland
EAN
6430056590509
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Bruksanvisning
Hög koffeinhalt (200 mg/60 ml). Rekommenderas inte för barn, gravida kvinnor eller personer känsliga för koffein. Dosering: Drick en shot före träningspasset för att maximera träningseffekten. Rekommenderas inte nära läggdags. Högst en shot per dygn.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 117 kJ / 28 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 6,7 g |
| Salt | 0,08 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
