Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Öka din efektivitet med PULS Pre-workout shot! Denna sockerfria energibomb förbereder dig för de tuffaste träningspassen. Drick max. 30 min innan…
Tillverkningsland
Irland
Ingredienser
Vatten, arginin AKG (2g), beta-alanin (2g), surhetsreglerande medel (äppelsyra, citronsyra), koffein, konserveringsmedel (kaliumsorbat, natriumbentsoat), arom, sötningsmedel (acesulfam K, sukralos, steviolglykosider), vitamin B6 (1, 4 mg), vitamin B12 (2, 5 µg).
Kontaktuppgifter
Puls Nutrition Oy
Meritullinkatu 33, 00170 Helsinki
EAN
6430056591155
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Bruksanvisning
Hög koffeinhalt (200 mg/60 ml). Rekommenderas inte för barn, gravida kvinnor eller personer känsliga för koffein. Dosering: Drick en shot före träningspasset för att maximera träningseffekten. Rekommenderas inte nära läggdags. Högst en shot per dygn.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 116 kJ / 27 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 6,7 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 0 g |
| Vitamin B12 | 4,1 µg |
| Vitamin B6 | 2,3 mg |
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
