Laddar

PULS Protein Donits Cookies & Cream 75g
Alla Puls Nutrition produkterFörpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Nu kan du njuta utan att kompromissa med smak eller näringsvärde. PULS proteinmunk är ett utmärkt mellanmålsalternativ till stänger och sockerhaltiga…
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Mjölk, Nöt, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Senap, Havre, Hasselnötter, Vete
Ingredienser
ÄGGvita, kexpulver (VETEmjöl, socker, solrosolja med hög oljesyrahalt), kakaopulver, glukos- och fruktossirap, jäsmedel (ammoniumvätekarbonat och natriumvätekarbonat), salt, emulgeringsmedel (SOJALecitin), vanilj, kräm med vit chokladsmak [sötningsmedel (isomalt), vegetabiliska oljor (solros och kokos), skumMJÖLKspulver, VASSLEprotein, HASSELNÖTTER, emulgeringsmedel (solroslecitin), vaniljarom], fullkornsHAVREmjöl, solros- och SOJAolja, sötningsmedel (maltitol), fuktighetsbevarande medel (glycerin), VASSLEproteinkoncentrat, apelsinskal, jäsningsmedel (natriumbikarbonat och natriumpyrofosfat). Kan innehålla spår av SENAP och andra NÖTTER
Kontaktuppgifter
Puls Nutrition Oy
Mekaanikonkatu 21, 00880 Helsinki
info@pulsnutrition.com, https://www.pulsnutrition.com
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring i torrt och svalt
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 347 kJ / 324 kcal |
| Fett | 17 g |
| - varav mättat fett | 2,3 g |
| Kolhydrat | 43 g |
| - varav sockerarter | 5 g |
| - varav polyoler | 5,7 g |
| Protein | 13 g |
| Salt | 0,40 g |
| Fiber | 1,6 g |
| Näringsdeklaration | 1 st |
|---|---|
| Energi | 1 010 kJ / 243 kcal |
| Fett | 13 g |
| - varav mättat fett | 1,7 g |
| Kolhydrat | 32 g |
| - varav sockerarter | 3,7 g |
| - varav polyoler | 4,3 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 0,30 g |
| Fiber | 1,2 g |

