Laddar

PULS Protein Muffin Chocolate & Caramel 75g
Alla Puls Nutrition produkterFörpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Letar du efter en förändring i dina mellanmål utan att kompromissa med näringsvärdet? PULS Protein Muffin är ett utmärkt alternativ till stänger och…
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Mjölk, Nöt, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Senap, Hasselnötter, Vete
Ingredienser
VETEmjöl, ÄGGvita, vegetabilisk olja (solros, SOJA), vit choklad- och karamellsmakande grädde [sötningsmedel (isomalt), vegetabilisk olja (solros och kokos), skumMJÖLKspulver, VASSLEproteinkoncentrat), HASSELNÖT, karamell, emulgeringsmedel (solroslecitin), aromer], sötningsmedel (maltitol), VASSLEproteinkoncentrat, chokladchips [socker, kakaomassa, kakaosmör, solroslecitin, vaniljarom], kakaopulver, jäsmedel (dinatriumdifosfat, natriumbikarbonat). Kan innehålla spår av SENAP och andra NÖTTER.
Kontaktuppgifter
Puls Nutrition Oy
Mekaanikonkatu 21, 00880 Helsinki
info@pulsnutrition.com, https://www.pulsnutrition.com
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring i torrt och svalt
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 590 kJ / 382 kcal |
| Fett | 26 g |
| - varav mättat fett | 3,5 g |
| Kolhydrat | 28 g |
| - varav sockerarter | 4 g |
| - varav polyoler | 9 g |
| Protein | 13 g |
| Salt | 0,15 g |
| Fiber | 1,5 g |
| Näringsdeklaration | 1 st |
|---|---|
| Energi | 1 192 kJ / 287 kcal |
| Fett | 19 g |
| - varav mättat fett | 2,6 g |
| Kolhydrat | 21 g |
| - varav sockerarter | 3 g |
| - varav polyoler | 6 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 0,11 g |
| Fiber | 1 g |

