Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

PULS WHEY Mintchokladsmakande proteindryckspulver 1kg
Alla Puls produkterUngefär29,45 €
Vertailuhinta 29,45 €/kg
Information
Information
PULS Whey mint-choklad innehåller en perfekt aminosyraprofil och 22 g protein. Pulvret tillverkat av vassleproteinkoncentrat hjälper till att öka och…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Vassleproteinkoncentrat (från MJÖLK), kakaopulver med låg fetthalt, aromer, salt, emulgeringsmedel (solroslecitin), sötningsmedel (sukralos)
Kontaktuppgifter
Puls Nutrition Oy
Näkinkuja 4, 00530 Helsinki, Finland
EAN
6430056593678
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras oåtkomligt för små barn.
Bruksanvisning
Blanda 1 skopa (30 g) pulver i 250 ml kallt vatten eller mjölk i en shaker. Avnjut 1–3 doser om dagen direkt efter träning eller mellan måltiderna. Viktig information: Lämplig som ett dagligt proteintillskott för idrottare och fitness entusiaster. Produkten ersätter inte en varierad kost och en hälsosam livsstil.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 576 kJ / 376 kcal |
| Fett | 4,6 g |
| - varav mättat fett | 3 g |
| Kolhydrat | 8,4 g |
| - varav sockerarter | 7,4 g |
| Protein | 73,6 g |
| Salt | 0,90 g |
| Fiber | 1,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 7,5 g |

