Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Pure Via Stevia sötningstabletter är växtbaserade, kalorifria alternativ till socker. Sötman kommer från steviolglykosider som erhålls från…
Tillverkningsland
Tjeckien
Ingredienser
Laktos (MJÖLK); sötningsmedel: steviolglykosider från stevia (14, 8%); aromer; stabiliseringsmedel: mikrokristallinsk cellulosa, tvärbunden natriumkarboximetylcellulosa.
Kontaktuppgifter
Merisant Company
CT Park Teplice Katerinska 97, 417 42 Nove Modlany, Tsekin tasavalta
EAN
7630486406091
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Bruksanvisning
Används som vanligt socker. Pure Via tablett motsvarar i sötma en sockerbit eller tesked socker, men innehåller 0 kalorier.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 329 kJ / 313 kcal |
| Fett | 0,7 g |
| - varav mättat fett | 0,7 g |
| Kolhydrat | 77 g |
| - varav sockerarter | 72 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,13 g |
| Näringsdeklaration | 1 st |
|---|---|
| Energi | 1 kJ / 0 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,00 g |


