Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Ekologisk katrinplommonpuré är i en förpackning som är lätt att ta med. Utan tillsatt socker. Innehåller naturligt förekommande socker. Innehåller…
Tillverkningsland
Frankrike
Ingredienser
Ekologiska katrinplommon (Frankrike).Innehåller inte gluten.
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
CHARLES FARAUD
EAN
7340191175679
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
I rumstemperatur. Öppnad: 24 timmar i kylskåp. Vid förtäring direkt ur påsen bör eventuella rester kasseras.
Bruksanvisning
Omskakas före användning.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 340 kJ / 80 kcal |
| Fett | 0,5 g |
| - varav mättat fett | 0,2 g |
| Kolhydrat | 18 g |
| - varav sockerarter | 12 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 1,9 g |
| Natrium | 0 g |
