Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Ekologiska majssnacks är spröda snacks som smälter i munnen.
Tillverkningsland
Slovakien
Ingredienser
ekologisk majs (majsmjöl och majsgryn), tiamin (vitamin B1). Majsens ursprungslandanges vid Bäst Före -datumet. HU=Ungern. PL=Polen. IT=Italien.
Kontaktuppgifter
SOK, PL 35, 00088 S-ryhmä, https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
CIBI s. r. o.
Importör
SOK
Hki
EAN
7340191133853
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring: Torrt. I rumstemperatur. Skyddas mot direkt solljus. Öppnad: I tätslutande förpackning.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 612 kJ / 380 kcal |
| Fett | 0,9 g |
| - varav mättat fett | 0,2 g |
| Kolhydrat | 84 g |
| Protein | 7 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 4 g |
| Tiamin | 0,5 mg |

