Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Ekologisk mangopuré är i en förpackning som är lätt att ta med. Servera som mellanmål eller dessert. Utan tillsatt socker. Innehåller naturligt…
Tillverkningsland
Frankrike
Ingredienser
Mango* 99, 99 % (Indien), citronjuicekoncentrat*. *Ekologisk. Innehåller inte gluten.
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
CHARLES FARAUD
EAN
7340191176126
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
I rumstemperatur. Öppnad: 24 timmar i kylskåp. Vid förtäring direkt ur påsen bör eventuella rester kasseras.
Bruksanvisning
Omskakas före användning. Skruva av korken och håll den utom räckhåll för barnet. Använd inte om korken eller förpackningen är skadad.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 258 kJ / 61 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 14 g |
| - varav sockerarter | 13 g |
| Protein | 0,6 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 1,2 g |
| Natrium | 0 g |
