Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Rainbow smoothie mango, banan & päron ekologisk 110 g 6 mån
Alla Rainbow produkterUngefär0,89 €
Vertailuhinta 8,09 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Ekologisk fruktpuré är i en förpackning som är lätt att ta med. Utan tillsatt socker.
Tillverkningsland
Spanien
Ingredienser
Mango* 60 % (Indien), banan* 30 %, päron* 10 %, citronjuicekoncentrat*. *Ekologisk.
Kontaktuppgifter
SOK
PL 35, 00088 S-ryhmä, Finland
https://s-kuluttajaneuvonta.fi
Tillverkare
Delafruit S.L.U.
EAN
7340191175686
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
FÖRVARING: I rumstemperatur. Öppnad: 24 timmar i kylskåp. Vid förtäring direkt ur påsen bör eventuella rester kasseras.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 306 kJ / 72 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 17 g |
| - varav sockerarter | 15 g |
| Protein | 0,7 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 0,6 g |
| Natrium | 0 g |

