Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Ekologiskt Rawsom Macapulver kommer från Lepidium meyenii –växtens rotknöl som används av indianerna i Anderna. Pulvret kan blandas i maträtter,…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Sojabönor
Ingredienser
100 % Macapulver (Lepidium meyenii L.) Ursprungsland: Peru
Kontaktuppgifter
Roosom Foods
Äyritie 8 C, 01510 Vantaa, Finland
https://rawsom.fi/feedback, https://www.rawsom.fi
EAN
6430051518812
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
På torr plats, skyddat mot solljus.
Bruksanvisning
1–2 msk (5-10g) per dygn. Börja med en små portion och öka den gradvis till den rekommenderade doseringen. Pulvret kan blandas i maträtter, efterrätter, milkshakes, te och kaffe. Rekommenderas inte för barn.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 466 kJ / 346 kcal |
| Fett | 1 g |
| - varav mättat fett | 0,9 g |
| Kolhydrat | 67 g |
| - varav sockerarter | 32 g |
| Protein | 14 g |
| Salt | 0,05 g |
| Fiber | 6,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


