Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Red Bull Blue Edition Blåbär Energi dryck 250ml
Alla Red Bull produkterUngefär1,89 €
Vertailuhinta 6,96 €/l
Inkluderar pant 0,15 €Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Red Bull Blue Edition Energidryck - Smakfull blåbärssmak!
Red Bull Blue Edition har fått sin smak från blåbär. Denna energidryck ger energi och…
Tillverkningsland
Tyskland
Ingredienser
vatten, sackaros, glukos, syra (E330), kolsyra, taurin (0, 4%), surhetsreglerande medel (E500, E504), koffein (0, 03%), vitaminer (niacin, pantotensyra, B6, B12), aromer, färgämnen (E163, 133).
Kontaktuppgifter
Red Bull Gmbh
Am Brunnen 1, 5330 Fuschl a. See
https://www.redbull.fi
EAN
0000090415999
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Bruksanvisning
Högt koffeininnehåll (32mg/100ml). Rekommenderas ej för barn och gravida eller ammande kvinnor, Konsumeras i måttliga mängder. Rekommenderad konsumtion: högst 2 burkar per dag.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 195 kJ / 46 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 11 g |
| - varav sockerarter | 11 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,10 g |
| Niacin | 8 mg |
| Pantotensyra | 2 mg |
| Vitamin B12 | 2 µg |
| Vitamin B6 | 2 mg |

