Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Red Bull Energidryck 250ml
Alla Red Bull produkterUngefär1,89 €
Vertailuhinta 6,96 €/l
Inkluderar pant 0,15 €Information
Information
Red Bull Energy Drink är en energidryck som livar upp kropp och sinne och ger dig vingar när du behöver dem. Denna energidryck uppskattas av…
Tillverkningsland
Tyskland
Ingredienser
Vatten, sackaros, glukos, syra (E330), kolsyra, taurin (0, 4%), surhetsreglerande medel (E500, E504), koffein (0, 03%), vitaminer (niacin, pantotensyra, B6; B12), aromer, färgämnen (150a, E101)
Kontaktuppgifter
Red Bull Gmbh
Am Brunnen 1, 5330 Fuschl a. See
https://www.redbull.fi
EAN
9002490100773
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Bruksanvisning
Hög kaffeinhalt. Rekommenderas ej för barn och gravida eller ammande kvinnor, Konsumeras i måttliga mängder. Rekommenderad konsumtion: högst 2 burkar per dag.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 195 kJ / 46 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 11 g |
| - varav sockerarter | 11 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,10 g |
| Fiber | 0 g |
| Niacin | 8 mg |
| Pantotensyra | 2 mg |
| Vitamin B12 | 2 µg |
| Vitamin B6 | 2 mg |

