Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Red Bull Energidryck 4 pack - 4 x 0,25l
Alla Red Bull produkterUngefär7,18 €
Vertailuhinta 6,58 €/l
Inkluderar pant 0,60 €Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Red Bull Energy Drink 4-pack – Skaffa vingar när du behöver dem!
Red Bull Energy Drink är en energidryck som fräschar upp kroppen och sinnet och ger…
Tillverkningsland
Österrike
Ingredienser
Vatten, sackaros, glukos, syra (E330), kolsyra, taurin (0, 4%), surhetsreglerande medel (E500, E504), koffein (0, 03%), vitaminer (niacin, pantotensyra, B6; B12), aromer, färgämnen (150a, E101)
Kontaktuppgifter
Red Bull Gmbh
Am Brunnen 1, 5330 Fuschl a. See
https://www.redbull.fi
EAN
9002490100490
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 194 kJ / 46 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 11 g |
| - varav sockerarter | 11 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,10 g |
| Fiber | 0 g |
| Natrium | 0,1 g |
| Niacin | 8 mg |
| Pantotensyra | 2 mg |
| Vitamin B12 | 2 µg |
| Vitamin B6 | 2 mg |

