Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Red Bull Energidryck Sugarfree 4 x 250ml
Alla Red Bull produkterUngefär6,84 €
Vertailuhinta 6,24 €/l
Inkluderar pant 0,60 €Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Red Bull Sugarfree 4-Pack – Sockerfri energidryck multipack.
Red Bull Sugarfree är en energidryck som fräschar upp kropp och själ utan socker. Denna…
Tillverkningsland
Österrike
Ingredienser
Vatten, syra (E330), kolsyra, taurin (0, 4 %), surhetsreglerande medel (E500, E504), koffein (0, 03 %), sötningsmedel (E955, E950*) , vitaminer (niacin, pantotensyra, B6, B12), aromer, förtjockningsmedel (E415), färgämnen (E150a, E101).
Kontaktuppgifter
Red Bull Gmbh
Am Brunnen 1, 5330 Fuschl a. See
https://www.redbull.fi
EAN
9002490200381
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Bruksanvisning
Högt koffeininnehåll (32mg/100ml). Rekommenderas ej för barn och gravida eller ammande kvinnor, Konsumeras i måttliga mängder. Rekommenderad konsumtion: högst 5 burkar per dag.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 13 kJ / 3 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,10 g |
| Fiber | 0 g |
| Niacin | 8 mg |
| Pantotensyra | 2 mg |
| Vitamin B12 | 2 µg |
| Vitamin B6 | 2 mg |

