Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Red Devil 500ml Energi Dryck Original
Alla Red Devil produkterUngefär2,29 €
Vertailuhinta 4,28 €/l
Inkluderar pant 0,15 €Information
Information
VARNING: Rekommenderas icke för barn, gravida, ammande eller koffeinkänsliga personer. Rekommenderat dagligt intag: högst 3 burkar. Hög koffeinhalt…
Tillverkningsland
Nederländerna
Ingredienser
vatten, socker, koldioxid, taurin (400mg/100ml), syra: citronsyra E330, E163 fläder saft, smakämne, koffein (32mg/100ml), vitaminer: C, niacin B3, pantotensyra B5, B6, riboflavin B2, B12, färg E150d, aromer.
Kontaktuppgifter
Ultra Premium Brands Ltd
LU4 8EF Luton, Englanti/England/UK
EAN
5060088500484
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 224 kJ / 52,8 kcal |
| Fett | 0,1 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 12,5 g |
| - varav sockerarter | 12,5 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0,01 g |
| Fiber | 0,1 g |
| Natrium | 0,1 g |
| Niacin | 6 mg |
| Pantotensyra | 2,4 mg |
| Riboflavin | 1 mg |
| Vitamin B12 | 0,4 µg |
| Vitamin B6 | 0,8 mg |
| Vitamin C | 24 mg |

