Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
En läcker lingonsmulpaj.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Nöt, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Mandlar, Vete
Ingredienser
Lingon (23%), VETEMJÖL, vegetabilisk olja (ryps, kokos, raps), vatten, socker, glukossirap, VETESTÄRKELSE, HELÄGGSPULVER, ÄGGVITEPULVER, jäsningsämnen (E500, E450), salt, förtjockningsmedel (E466), emulgeringsmedel (E471), färgämne (E160a), arom. Kan innehålla spår av mandel och mjölk
Kontaktuppgifter
Riitan Herkku Oy
Yrittäjäntie 5, 65610 Mustasaari
EAN
6430014210388
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Kylvara +2...+6 °C
Bruksanvisning
Upptinad vara får ej frysas på nytt.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 577 kJ / 377 kcal |
| Fett | 20 g |
| - varav mättat fett | 2,6 g |
| Kolhydrat | 46 g |
| - varav sockerarter | 21 g |
| Protein | 4,3 g |
| Salt | 0,60 g |
| Fiber | 1,9 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


