Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Riitan Herkku Drottning Pannacotta 180g
Alla Riitan Herkku produkterUngefär1,49 €
Vertailuhinta 8,28 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Underbart god efterrätt, där bottenlagret består av en pudding gjort på mjölk och grädde och det översta lagret av en fräsch blåbärs- och hallonkräm
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Laktos
Ingredienser
Vatten, pastöriserad finskt MJÖLK och GRÄDDE, socker, hallon (1, 2 %), blåbär (3, 8 %), modifierad majsstärkelse, äkta vanilj, surhetsreglerande medel (E296).
Kontaktuppgifter
Riitan Herkku
Yrittäjäntie 5, 65610 MUSTASAARI
EAN
6408620005742
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring <+8°C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 620 kJ / 149 kcal |
| Fett | 6 g |
| - varav mättat fett | 5,3 g |
| Kolhydrat | 33 g |
| - varav sockerarter | 19 g |
| Protein | 1 g |
| Salt | 0,30 g |
| Fiber | 0,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 1 g |


