Laddar

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Traditionell bärpaj med blåbärs- och hallonfyllning. Laktosfri.
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Nöt, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Mandlar, Vete
Ingredienser
Socker, VETEMJÖL, vegatabilisk olja (ryps, raps, kokos), vatten, hallon, blåbär, glukos-fruktossirap, VETESTÄRKELSE, HELT ÄGGPULVER, ÄGGVITEPULVER, jäsningsämnen (E450, E500), salt, stabiliseringsmedel (E466, E460), emulgeringsmedel (E471), geleringsmedel (E440, E418), surhetsreglerande medel (E330, E333, E332ii), modifierad stärkelse (E1422), konserveringsmedel (E202), arom, mjölbehandlingsmedel (E300), färg (E160a, E516, E101, E120). Kan innehålla spår av mandel.
Kontaktuppgifter
Riitan Herkku Oy
Yrittäjäntie 5, 65610 Mustasaari
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras i rumstemperatur
Bruksanvisning
Lagrad som djupfryst, får inte frysas om igen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 454 kJ / 348 kcal |
| Fett | 16 g |
| - varav mättat fett | 2 g |
| Kolhydrat | 48 g |
| - varav sockerarter | 28 g |
| Protein | 3,3 g |
| Salt | 0,20 g |
| Fiber | 1,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


