Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Läckra spenatpannkakor bakade i gjutjärnspanna. En förpackning innehåller 6 pannkaka. Laktosfri.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
vatten, ÄGG, VETEMJÖL [VETE, mjölbehandlingsmedel (E300), ENZYM KORNMALTMJÖL], spenat (9 %), ryps-/rapsolja, laktosfri helMJÖLKpulver, socker, salt, svartpeppar, muskotnöt.
Kontaktuppgifter
Riitan Herkku Oy
Yrittäjäntie 5, 65610 Mustasaari
EAN
6405346003045
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring <+6°C
Bruksanvisning
Värm upp i mikrovågsugn på full effekt utan förpackning 1 st. 15 s, 6 st. 1,5-2 min.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 630 kJ / 150 kcal |
| Fett | 6 g |
| - varav mättat fett | 1,3 g |
| Kolhydrat | 19 g |
| - varav sockerarter | 1,7 g |
| Protein | 4,5 g |
| Salt | 0,80 g |
| Fiber | 1,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
