Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Fluffiga morotsmuffins toppade med sockerglasyr och mandelflarn. Glutenfri, laktosfri och mjölkfri.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Nöt, Mandlar
Ingredienser
Socker, ÄGG från frigående höns, vegetabilisk olja (ryps, kokos), stärkelse (potatis, ris), modifierad stärkelse, vatten, jäsningsmedel (E450, E500), glukosisirap, emulgeringsmedel (E481, E472e, E475, E471, E473), MANDEL, torkad morotriv (1%), salt, naturlig vanilj-arom, kanel, förtjockningsmedel (E415, E406), konserveringsmedel (E202), surhetsreglerandemedel (E330).
Kontaktuppgifter
Riitan Herkku Oy
Yrittäjäntie 5, 65610 Mustasaari
EAN
6430014213693
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Kan förvaras i rumstemperatur
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 653 kJ / 395 kcal |
| Fett | 23,4 g |
| - varav mättat fett | 3 g |
| Kolhydrat | 43 g |
| - varav sockerarter | 26 g |
| Protein | 3,3 g |
| Salt | 0,70 g |
| Fiber | 0,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


