Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Aromatisk Nyponkräm. Innehåller 14% nypom.
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Vatten, socker, nypon (14%), modifierad majsstärkelse (E1422), surhetsreglerande medel (äppelsyra).
Kontaktuppgifter
Riitan Herkku
Yrittäjäntie 5, 65610 MUSTASAARI
EAN
6408620000716
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring < +8°C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 447 kJ / 107 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 26 g |
| - varav sockerarter | 20 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


