Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Riitan Herkku Havtorn Pannacotta 180g
Alla Riitan Herkku produkterUngefär1,49 €
Vertailuhinta 8,28 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
En underbar efterrätt i flera lager! Krämig mjölkpudding toppad med färsk havtorn.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Laktos
Ingredienser
Vatten, pastöriserad MJÖLK och GRÄDDE, socker, havtornsjuice, modifierad majsstärkelse, äkta vanilj, konserveringsmedel (E202).
Kontaktuppgifter
Riitan Herkku
Yrittäjäntie 5, 65610 MUSTASAARI
EAN
6408620005728
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring <+8°C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 722 kJ / 174 kcal |
| Fett | 7 g |
| - varav mättat fett | 5,4 g |
| Kolhydrat | 39 g |
| - varav sockerarter | 17 g |
| Protein | 1 g |
| Salt | 0,30 g |
| Fiber | 0,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 1 g |


