Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Aromatisk Havtornskräm. Innehåller 11% Havtorns.
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Vatten, socker, havtornjuice (11%), modifierad majsstärkelse (E1422), konserveringsmedel (E202).
Kontaktuppgifter
Riitan Herkku
Yrittäjäntie 5, 65610 MUSTASAARI
EAN
6408620000709
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring <+8 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 420 kJ / 100 kcal |
| Fett | 1 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 23 g |
| - varav sockerarter | 18 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 0 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


