Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Rosten Morotsemla 5st 350g flerkornsemla
Alla Leipomo Rosten produkterUngefär2,15 €
Vertailuhinta 6,14 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Ett mjukt flerkornsemla rikt på fiber och protein, innehållande 17 % morötter och dessutom laktosfritt.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Havre, Vete
Ingredienser
VETEmjöl (Finland), morot 17 %, pressad HAVRE, potatisflinga (potatis), jästbrödVETEmjöl, vatten, sirap, joderat salt, jäst, vegetabilisk olja (ryps eller raps), VETEgluten, mjölbehandlingsmedel askorbinsyra.
Kontaktuppgifter
Leipomo Rosten Oy
Voimakatu 3, 20520 Turku
palaute@leipomorosten.fi, https://www.leipomorosten.fi, 0207702354
EAN
6409770015766
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 181 kJ / 282 kcal |
| Fett | 2,8 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 52 g |
| - varav sockerarter | 2,8 g |
| Protein | 9,3 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 5,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

