Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Saarioinen Balanssi Jordärtskocka-batatsoppa310g
Alla Saarioinen produkterUngefär2,95 €
Vertailuhinta 9,52 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Balanssi – välmående för din dag. Den här mycket läckra och mjukt raffinerade soppan kokade vi på jordärtskocka och batat. Den fylligt tjocka soppan…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Vatten, potatis, jordärtskocka 15 %, batat 15 %, kokosmjölk (kokosextrakt, vatten), lök, vegetabilisk olja (ryps, raps), salt med jod, grönsaksbuljongpulver (salt, arom, pumpa, morot, palsternacka, tomat, socker, persilja, olivolja, kryddor), vitlök, vitpeppar. Grönsakshalt 35 %. Grönsaker 109 g/portion.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000030002
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 254 kJ / 61 kcal |
| Fett | 2,4 g |
| - varav mättat fett | 1,1 g |
| Kolhydrat | 7,9 g |
| - varav sockerarter | 1,4 g |
| Protein | 1,1 g |
| Salt | 0,51 g |
| Fiber | 1,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


