Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Saarioinen Balanssi Tomat-linssoppa 310g
Alla Saarioinen produkterUngefär2,95 €
Vertailuhinta 9,52 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Balanssi – välmående för din dag. Den här mycket matiga soppan på tomat, lök och röda linser har vi kokat och kryddat med oregano och vitlök. Vi…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Tomat 41 %, vatten, lök, röda linser 5 %, laktosfri GRÄDDE, äpple, laktosfri färskOST, honung, persilja, salt med jod, olivolja, vitlök, paprikapasta (paprika, salt), majsstärkelse, kryddor (bl.a. svartpeppar). Grönsakshalt 49 %. Grönsaker 152 g/portion.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000032549
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 314 kJ / 75 kcal |
| Fett | 2,3 g |
| - varav mättat fett | 1,2 g |
| Kolhydrat | 9,6 g |
| - varav sockerarter | 4,4 g |
| Protein | 2,5 g |
| Salt | 0,58 g |
| Fiber | 2,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


