Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Saarioinen Balanssi Medelhavs grönsakssoppa 310g
Alla Saarioinen produkterUngefär2,95 €
Vertailuhinta 9,52 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Vi lagade Balanssi Medelhavsgrönsakssoppa av rostad paprika och t.ex. tomater, morötter och färskost. Denna tjocka och mättande grönsakssoppa har en…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Vatten, grillad paprika, tomat, morot, lök, laktosfri färskOST, laktosfri GRÄDDE, melonfrön, äpple, basilika, vitlök, salt med jod, farinsocker, apelsinskal, grönsaksbuljongpulver (salt, arom, pumpa, morot, palsternacka, tomat, socker, persilja, olivolja, kryddor), oregano, grönpeppar, chili, pepparrot. Grönsakshalt 59 %. Grönsaker 183 g/portion.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000036790
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 254 kJ / 61 kcal |
| Fett | 3,4 g |
| - varav mättat fett | 1,4 g |
| Kolhydrat | 5,1 g |
| - varav sockerarter | 4 g |
| Protein | 1,7 g |
| Salt | 0,53 g |
| Fiber | 1,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


