Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Banan-kvargplättarna kombinerar bananens sötma med den fylliga smaken av kvarg. Tillsammans bildar de en oslagbar smakkombination. Fungerar som ett…
Tillverkningsland
Estland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
Laktosfri KVARG 29 %, bananpuré 22 %, ÄGG, VETEmjöl, socker, rapsolja, modifierad majsstärkelse, frityrolja [rapsolja, karnaubavax, emulgeringsmedel (E 322)], salt med jod, bakpulver [jäsningsmedel (E 450, E 500)], vanillinsocker (socker, arom).
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
Marknadsförare
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000057153
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 984 kJ / 235 kcal |
| Fett | 10 g |
| - varav mättat fett | 1,3 g |
| Kolhydrat | 27 g |
| - varav sockerarter | 14 g |
| Protein | 8,2 g |
| Salt | 0,97 g |
| Fiber | 1,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
