Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Vi gräddar vår sammetslena batatlåda av noga utvalda batater, potatisar och morötter och mjukar upp smaken med grädde. Den här läckra lådan lämpar…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk
Ingredienser
Batat, potatis, morot, laktosfri MJÖLK, laktosfri vispGRÄDDE, ÄGG, sirap, majsstärkelse, salt med jod.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000030071
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 520 kJ / 120 kcal |
| Fett | 3,4 g |
| - varav mättat fett | 1,9 g |
| Kolhydrat | 19 g |
| - varav sockerarter | 7,2 g |
| Protein | 2,9 g |
| Salt | 0,86 g |
| Fiber | 2,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

