Laddar

Saarioinen BBQ pulled pork pastasallad 240 g
Alla Saarioinen produkterFörpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
BBQ är en välbekant klassisk smak. Vi har kombinerat finsk pulled pork med Saarioinens Memphis BBQ-sås och tillsatt pasta och bönor. Vi har gjort…
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Selleri, Senap, Vete
Ingredienser
Pasta (VETEmjöl, ÄGG, vatten), majonnäs [rapsolja, vatten, socker, ättika, ÄGGULA, modifierad majsstärkelse, salt med jod, SENAPSFRÖN, konserveringsmedel (E 202), vitpeppar, förtjockningsmedel (E 415)], pulled pork 17 % [svinkött (Finland), vatten, salt, stabiliseringsmedel (E 451, E 450), glukos, konserveringsmedel (E250)], gurka, konserverad majs (majs, vatten, salt), kidneybönor, konserverad paprika (paprika, vatten, socker, ättika, salt), sås [vatten, sirap, tomatpuré, socker, ananasjuicekoncentrat, rödvinsättika, ättika, salt med jod, modifierad potatisstärkelse, kryddor (chili, vitlök, cayenne, svartpeppar), arom, färg (E 150c), förtjockningsmedel (E 415), konserveringsmedel (E 202)], paprika, salt med jod, svartpeppar, vitlök.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 719 kJ / 172 kcal |
| Fett | 9,6 g |
| - varav mättat fett | 1,2 g |
| Kolhydrat | 14 g |
| - varav sockerarter | 5,6 g |
| Protein | 6,1 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 1,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


