Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
De här läckra kycklingbullarna, en riktig familjeklassiker, har vi först rullat och sedan stekt åt dig. Tack vare bullarnas återförslutningsbara påse…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Sojabönor
Ingredienser
Maskinurbenat kycklingkött 58 % (Finland), vatten, SOJAproteinpreparat, ÄGG, potatismjöl, vegetabilisk olja (ryps, raps), lök, potatisflingor, salt med jod, kryddor (bl.a. paprika, vitpeppar, vitlök, cayenne, koriander), glukos, socker, paprikaextrakt.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000039647
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 898 kJ / 215 kcal |
| Fett | 14 g |
| - varav mättat fett | 3,1 g |
| Kolhydrat | 6,6 g |
| - varav sockerarter | 0,9 g |
| Protein | 15 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 2,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

