Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Vår saftiga lasagne lagas med både skicklighet och kärlek. Vi börjar med att själva göra färska lasagneplattor från grunden. Den smakrika tomatsåsen…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
Vatten, pastaplattor [VETEMJÖL, vatten, ÄGGPULVER, vegetabilisk olja (ryps, raps), salt med jod], tomat, laktosfri GRÄDDE, fetaOST 5 %, röda linser, paprika, zucchini, OST, smältOST [OST, vatten, SMÖRolja, smältsalter (E 331, E 340, E 452)], lök, modifierad majsstärkelse, äppeljuicekoncentrat, salt med jod, vitlök, rödvinsvinäger, oregano, basilika, timjan, svartpeppar, chili. Grönsakshalt 22 %.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000032099
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 586 kJ / 140 kcal |
| Fett | 6,7 g |
| - varav mättat fett | 3,6 g |
| Kolhydrat | 13 g |
| - varav sockerarter | 2,2 g |
| Protein | 5,8 g |
| Salt | 0,88 g |
| Fiber | 1,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


