Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den här saftiga köttpirogen med riklig fyllning har vi bakat med grahammjöl. Vi friterar pirogen i vegetabilisk olja och fyller den varsamt med…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Senap, Havre, Vete
Ingredienser
VETEmjöl, VETEgryn, nötkött 14 % (Finland), VETEkross, vatten, rapsolja, jäst, socker, glukos, salt med jod, vegetabiliskt fett (karite- och kokosolja), majsstärkelse, HAVREmjöl, VETEGLUTEN, maltodextrin, kryddor (SENAPSFRÖN, lök, svartpeppar, paprika, ingefära, vitlök), arom.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000034963
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 118 kJ / 267 kcal |
| Fett | 8,9 g |
| - varav mättat fett | 2,1 g |
| Kolhydrat | 35 g |
| - varav sockerarter | 2,9 g |
| Protein | 9,1 g |
| Salt | 0,95 g |
| Fiber | 4,7 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


