Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den här dressingklassikern med en kraftig smak av peppar, rödvin och sojasås har vi lagat tillsammans med våra dressingexperter. Vår dressing lämpar…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Sojabönor, Senap
Ingredienser
Vatten, rapsolja, ättika, salt med jod, rödvin, socker, SOJASÅS (vatten, SOJABÖNOR, salt, vinäger), SENAP [vatten, SENAPSFRÖN, socker, surhetsreglerande medel (E 260), joderat salt, konserveringsmedel (E 202)], tomatpuré, mausteet (svartpeppar, paprika, vitlök, vitpeppar, cayenne), förtjockningsmedel (E 412, E 415), konserveringsmedel (E 202).
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000015603
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras helst svalt och skyddad mot ljus. Öppnad förpackning förvaras i kylskåpstemperatur.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 073 kJ / 256 kcal |
| Fett | 26 g |
| - varav mättat fett | 1,5 g |
| Kolhydrat | 4,7 g |
| - varav sockerarter | 3,9 g |
| Protein | 0,6 g |
| Salt | 4,40 g |
| Fiber | 0,7 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


