Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Vi tillagade denna färgglada grytan med halloumiost, tomatcurrysås, grillade paprikatärningar och adzukibönor som vi kombinerade med ris. Vi kryddade…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Vatten, laktosfri halloumiOST 20 % (pastöriserad ko-, get- och fårMJÖLK, löpe, salt, mint), tomat, ris, adzukibönor, paprika, lök, tomatjuice, majsstärkelse, vegetabilisk olja (ryps, raps), salt med jod, kryddor (bl.a. chili, kummin, fänkålsfrön, gurkmeja), vitlök, ingefära, kokosflingor, farinsocker, koriander.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000033577
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 508 kJ / 121 kcal |
| Fett | 5,6 g |
| - varav mättat fett | 3,2 g |
| Kolhydrat | 11 g |
| - varav sockerarter | 1,7 g |
| Protein | 6,2 g |
| Salt | 0,90 g |
| Fiber | 1,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


