Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den här fylligt gräddiga favoritgrytan har vi gräddat av mört finskt nötkött, ris och champinjoner som vi kryddat rejält med peppar. Okonstlad enkel…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Senap
Ingredienser
Ris, vatten, nötkött 18 % (Finland), konserverade champinjoner (champinjoner, vatten, salt), laktosfri GRÄDDE, morot, lök, majsstärkelse, salt med jod, vegetabilisk olja (ryps, raps), kryddor (bl.a. SENAPSFRÖN, svartpeppar), glukos, paprika, socker, vitlök, karamelliserat socker.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000032402
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 519 kJ / 124 kcal |
| Fett | 5 g |
| - varav mättat fett | 2,6 g |
| Kolhydrat | 14 g |
| - varav sockerarter | 1,3 g |
| Protein | 5,4 g |
| Salt | 0,80 g |
| Fiber | 0,7 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


