Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den här läckra krämen har ett lager av fräsch fruktkräm på ytan av den sammetslena vaniljkrämen. Vår mjuka frukt-vaniljkräm smakar gott som mellanmål…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Vatten, laktosfri MJÖLKdryck, laktosfri GRÄDDE, socker, mango, modifierad majsstärkelse, fruktjuicekoncentrat (päron, passion, apelsin), modifierad potatisstärkelse, förtjockningsmedel (E 412), salt med jod, vanilj, arom. Frukthalt 14 %.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000033515
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 392 kJ / 94 kcal |
| Fett | 3 g |
| - varav mättat fett | 1,8 g |
| Kolhydrat | 15 g |
| - varav sockerarter | 11 g |
| Protein | 1,3 g |
| Salt | 0,13 g |
| Fiber | 0,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


