Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den här salladen har vi lagat av hackad och strimlad kål, morot, vårlök, adzukibönor och misomajonnäs. Miso är en typisk råvara från japansk…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Sesamfrön, Sojabönor
Ingredienser
Marinerad kål (kål, vatten, socker, ättika, salt med jod), misomajonnäs [rapsolja, SOJAbönpasta (SOJAböna, vatten, ris, salt, alkohol), vatten, ÄGGULA, ättika, sirap, socker, vitlök, SESAMolja, SOJAsås (vatten, SOJAböna, salt, ättika), risvinäger (socker, ättika, risvinäger, vatten, salt), salt med jod, modifierad majsstärkelse, vitpeppar, konserveringsmedel (E 202), förtjockningsmedel (E 415)], adzukiböna, morot, vårlök. Grönsaker 60 % av salladen.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000035694
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 933 kJ / 223 kcal |
| Fett | 18 g |
| - varav mättat fett | 1,3 g |
| Kolhydrat | 13 g |
| - varav sockerarter | 9,1 g |
| Protein | 1,9 g |
| Salt | 0,97 g |
| Fiber | 1,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

