Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den här traditionella köttfärssoppan har vi kokat av finsk brynt köttfärs samt noga utvalda potatisar och rotfrukter. Våra utvalda rotfrukter, morot,…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Vatten, potatis, nötkött 11 % (Finland), morot, kålrot, palsternacka, lök, salt med jod, köttbuljongpulver [majsproteinhydrolysat, salt, aromer, socker, nötköttsextrakt, maltodextrin, rapsolja, morotsextrakt, libbsticka, färg (E 150c)], persilja, svartpeppar, kryddpeppar, vitlök, arom.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000031818
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 211 kJ / 50 kcal |
| Fett | 1,2 g |
| - varav mättat fett | 0,6 g |
| Kolhydrat | 6,1 g |
| - varav sockerarter | 1,4 g |
| Protein | 3,1 g |
| Salt | 0,73 g |
| Fiber | 1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


