Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den här pizzaklassikern har vi toppat med fyllig tomatsås och köttfärs. För den här klassikern har vi jäst pizzadegen på traditionellt vis med jäst…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Senap, Vete
Ingredienser
VETEmjöl, tomat, nöt- och griskött 17 % (EU), OSTprodukt (OST, kokosolja, potatisstärkelse, MJÖLKprotein, salt), vatten, rapsolja, socker, lök, jäst, ättika, modifierad majsstärkelse, kryddor (bl.a. vitlök, paprika, vitpeppar, SENAPSFRÖN), salt med jod, aromer.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000034505
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 979 kJ / 234 kcal |
| Fett | 9,1 g |
| - varav mättat fett | 4 g |
| Kolhydrat | 27 g |
| - varav sockerarter | 2,9 g |
| Protein | 9,2 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 2,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


