Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den här mjukt gräddiga kantarellsoppan är en klassiker bland fylliga svampsoppor. Soppans läckra smak tar dig tillbaka till höstens färgrika…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Vatten, laktosfri GRÄDDE, kantareller 6 %, lök, majsstärkelse, laktosfritt SMÖR, salt med jod, socker, aromer, vitpeppar.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000031962
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 358 kJ / 86 kcal |
| Fett | 7,2 g |
| - varav mättat fett | 4,3 g |
| Kolhydrat | 4,6 g |
| - varav sockerarter | 1,1 g |
| Protein | 0,7 g |
| Salt | 0,77 g |
| Fiber | 0,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


