Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den här dressingklassikern med en fylligt stark örtsmak och färg av äkta tomater har vi lagat tillsammans med våra dressingexperter. Det här är vår…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Senap
Ingredienser
Rapsolja, vatten, tomatpuré, sirap, socker, apelsinjuicekonsentrat, rödvinsättika, ättika, kryddor (SENAPSFRÖN, vitlök, örter, paprika, lök, svartpeppar, vitpeppar), modifierad majsstärkelse, salt med jod, förtjockningsmedel (E 415), konserveringsmedel (E 202).
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000015863
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras helst svalt och skyddad mot ljus. Öppnad förpackning förvaras i kylskåpstemperatur.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 693 kJ / 405 kcal |
| Fett | 38 g |
| - varav mättat fett | 2,2 g |
| Kolhydrat | 15 g |
| - varav sockerarter | 12 g |
| Protein | 0,7 g |
| Salt | 0,67 g |
| Fiber | 0,7 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

