Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
För den här läckra lasagnen har vi själva lagat pastan ända från början och sedan gräddat de färska lasagneplattorna tillsammans med en fräsch…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
Vatten, squash, tomat, pastaplattor [VETEmjöl, vatten, ÄGGpulver, vegetabilisk olja (ryps, raps), salt med jod], laktosfri GRÄDDE, röda linser, majsstärkelse, OST, olivolja, smältOST [OST, vatten, SMÖRolja, smältsalter (E 331, E 340, E 452)], lök, vitlök, salt med jod, oregano, timjan, chili. Grönsakshalt 38 %.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000030583
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 566 kJ / 135 kcal |
| Fett | 6,6 g |
| - varav mättat fett | 2,7 g |
| Kolhydrat | 14 g |
| - varav sockerarter | 2,6 g |
| Protein | 4,5 g |
| Salt | 0,89 g |
| Fiber | 1,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


