Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den här biffen med husmanskänsla har vi stekt av läckra och välbekanta grönsaker såsom morötter, kål, palsternacka och selleri. Denna saftiga biff…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Sojabönor, Selleri
Ingredienser
Morot, ÄGG, kål, lök, SOJAproteinpreparat, vegetabiliskt margarin (rypsolja, vatten, fullhärdad rypsolja, salt, arom), palsternacka, rotSELLERI, potatismjöl, majsgranulat, potatisflingor, salt med jod, kryddor (bl.a. vitlök, paprika, vitpeppar), socker. Grönsakshalt 76 %.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
Marknadsförare
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000036387
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 645 kJ / 154 kcal |
| Fett | 8,7 g |
| - varav mättat fett | 1,3 g |
| Kolhydrat | 9,4 g |
| - varav sockerarter | 4 g |
| Protein | 7,8 g |
| Salt | 0,95 g |
| Fiber | 3,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

