Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
De här läckra och saftiga grönsaksbullarna har vi först rullat och sedan stekt åt dig. Vi har använt till bullarna bland annat morötter, palsternacka…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Sesamfrön, Sojabönor
Ingredienser
Morot, palsternacka, lök, ÄGG, vegetabiliskt margarin (rypsolja, vatten, fullhärdad rypsolja, salt, arom), SESAMFRÖN, SOJAproteinpreparat, potatismjöl, ärtfiber, potatisflingor, vegetabilisk olja (ryps, raps), salt med jod, kryddor (bl.a. vitpeppar), arom. Grönsakshalt 75 %.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000036394
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 880 kJ / 210 kcal |
| Fett | 12 g |
| - varav mättat fett | 1,5 g |
| Kolhydrat | 14 g |
| - varav sockerarter | 3,9 g |
| Protein | 8,3 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 5,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

