Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den här fylligt läckra potatisbirätten har vi gräddat i en het ugn av färsk potatis med gräddig sås. De här gräddpotatisarna smälter i munnen och kan…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Mjölk
Ingredienser
Potatis, laktosfri GRÄDDE 19 %, vatten, modifierad majsstärkelse, salt med jod, laktosfritt SMÖR, socker, lök, vitpeppar.
Kontaktuppgifter
Saarioinen Oy
PL 108, 33101 Tampere, Finland
EAN
6412000030460
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Under +6 °C.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 537 kJ / 128 kcal |
| Fett | 7,6 g |
| - varav mättat fett | 4,5 g |
| Kolhydrat | 13 g |
| - varav sockerarter | 1,2 g |
| Protein | 1,7 g |
| Salt | 0,88 g |
| Fiber | 0,7 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

